Často se mě lidé ptají z jakého důvodu by měli začít cvičit PILATES…zde jsou mé čtyři argumenty 🙂

  1. NAUČÍTE SE VNÍMAT SVÉ TĚLO- při tomto cvičení jde o vědomé, kontrolované pohyby, kdy vnímáte svaly , o kterých se vám dosud ani nezdálo:-). Zjistíte, kde máte lopatky, co je to pánevní dno, jak se dá vytáhnout páteř, že se má dýchad do zad ( brániční dýchání je, ale také zcela v pořádku), ale při cvičení PILATES dýcháme do beder abychod udrželi břicho u páteře, hlavně při obtížnějších pozách při cvičení!… Tělo začne „komunikovat“ s hlavou a vše začne v těle spolupracovat :-).
  2. ZBAVÍ VÁS MNOHA ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMŮ-cvičení PILATES je založeno na aktivaci hlubokých vnitřních svalů, ke kterým patří PÁNEVNÍ DNO, PŘÍČNÝ BŘIŠNÍ SVAL, BRÁNICE A SVALY VZPŘIMOVAČE TRUPU. Pánevní dno nese tíhu vnitřních orgánů v dutině břišní, jeho oslabení má často za následek nepříjemnou inkontinenci, špatné postavení dna pánevního má často spojitost se špatným držením těla,tudíž i bolesti zad se brzy připojí… Příčný břišní sval funguje podobně jako korzet a pomáhá držet tělo vzpřímené…jeho posílením zpevňujeme také oblast bederní ( častá bolest příchozích cvičenců…)právě často související s oslabenými břišními svaly, pokud si „vybudujete“ silný střed těla…většinou bolesti beder odezní! Bránice je hlavní dýchací sval, správný rozsah bránice nám umožní nejen dokonalou ventilaci plic, ale i dobrou funkci trávícího systému, vliv má i na všechny břišní orgány…svou kontrakcí se zároveň spoluúčastní na stabilizaci trupu. Vzpřimovač páteře- udržuje vzpřímený postoj ,udržuje v kondici svaly podél páteře. Naučíte-li se používat tyto a mnohé další svaly, můžete se zbavit bolestí zad, uvolnit ramena, klouby nebo si kompenzovat jednostranné pracovní či sportovní zatížení.
  3. VYPRÁZNÍ VÁM HLAVU – Pilates není v začátcích úplně jednoduché cvičení. Musíte se soustředit na celé tělo i na jeho jednotlivé části, nesmíte zapomenout správně dýchat, neustále kontrolujete jestli v těle nemáte zbytečné napětí.Snažíte se propojit plynulý pohyb s dechem…Myslíte, že při tom stihnete mít v hlavě ještě něco jiného?!? :-)))…starosti odložíte v šatně…
  4. PILATES VYUŽIJETE KDYKOLI-hlavní efekt většiny sport. aktivit spočívá v samotném provedení daného sportu. Na kole nebo při aerobiku se zapotíte, zbavíte pár kalorií, v posilovně vybudujete svaly( většinou ty povrchové),ale když skončíte jako by jste sportování odložili spolu s oblečením 🙂 PILATES má nespornou výhodu, naučíte se zacházet se svým tělem a tuto dovednost využijete kdykoli… změní se chůze, postavení těla, jinak budete zvedat těžké věci, děti…PILATES využijete , když půjdete běhat, hrát tenis, bruslit, i pokud často jezdíte autem, doporučuji vypilovat správné sezení za volantem …Jakmile se naučíte o svém těle přemýšlet máte vyhráno! 🙂  ………..Tak doufám, že jsem na nic zásadního nezapomněla a budu se těšit na hodinách PILATES. Věra.
Logo footer   
     © 2014 - 2019 Pilates Vysočina & NoMe Web

Kontaktujte mne: