Trávíte hodiny ve fitcentru a břicho stále není pevné?

Když se budete dál hrbit a nezapojíte vnitřní svaly, vysněnou postavu nezískáte. A záda budou pořád bolet.
Správné držení těla by se mělo začít vyučovat. Pokud by si lidé přestali zavěšovat do kyčlí a hrbit se a místo toho začali pracovat s vnitřními svaly, ušetřili bychom peníze za lékaře a pilulky proti bolestem.

Používání správných svalů se zbavíte bolesti zad, hlavy, kyčlí a podaří se vám mnohem rychleji shodit přebytečná kila. Výmluvy typu „tělo už mam zdeformované a napravit nejde“ v tomto případě neplatí. Napravit jde téměř vždycky. Jen to bude stát trochu úsilí.
Napravit deformované tělo netrvá  roky, první výsledky se dostaví již za několik týdnů. Budete však muset vyvinout úsilí, bez pevné vůle se příliš nepohnete.
 

Přirozené pohyby se vytrácejí

Hlavní stabilizační systém člověka tvoří bránice, dno pánevní, hluboké svaly břicha a hluboké svaly zad. Tyto svaly by měly být stěžejní při držení těla, za normálních okolností chrání páteř a zajišťují její správné postavení.

Střed těla, označované také jeho „power house“ či „core“ by měl být aktivní při všech denních činnostech. Břišní svaly by tak měly pracovat téměř neustále. Jenž u převážné většiny populace tomu tak není. Zátěž začínají přebírat nesprávné zóny a vnitřní svaly dále ochabují. Ve většině případů se páteř v bederní části začne prohýbat směrem dopředu, protože jí to umožní nezpevněné břišní svaly a zároveň bederní vzpřimovače páteře, které jsou obecně náchylné ke zkrácení, když se neprotahují. Velmi často je také oslabeno mezilopatkové svalstvo, které pak neudrží lopatky a oblast ramene v přirozené pozici, tedy zatažení vzad a dolů…
Tedy narovnejte se cvičte rehabilitační a kondiční PILATES.
 

„Pilates“ je metoda bezkonkurenčně vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku.

Mnohé lékařské instituce ve světě doporučují „PILATES“ metodu jako pokračování rehabilitace pacientů po úrazech či chronických bolestech v zádech, neboť „POWER HOUSE“ (jádro těla) pomáhá udržet základní polohu těžiště těla v neutrální poloze – nedochází k nadměrnému přetěžování jednotlivých svalových skupin se vznikem svalových nesrovnalostí.

PILATES MOTTO: „Po 10 lekcích se budete cítit lépe, po 20 lekcích budete lépe vypadat a po 30 lekcích butete mít nově vytvarované tělo.“
Bližší informace o metodě „Pilates“ a vzdělávacích kurzech naleznete na Pilates.cz
Oceňuji, co cvičení Pilates udělalo pro mne. Dovolte mi, abych Vám ukázala co dovede udělat pro Vás.