MALÉ MÍČKY (OVERBALL)

Balanční pomůcka, na které se dá sedět, klečet, ležet atd. Můžeme míč stlačovat a roztahovat. Při cvičení Pilates pracujeme s overbally, které nejsou nafouknuté na maximum. Míčky uvolňují krční blokády, trénují rovnováhu, pomáhají aktivovat příčný břišní sval. Využíváme to při stabilizaci lopatek.
Použití je tedy velmi univerzální.

KOVOVÝ KRUH (MAGIC CIRCLE)

Takto nazval pomůcku sám pan Pilates. Je to jednoduchá, ale velmi účinná pomůcka k trénování rovnováhy a koordinaci, k posilování horních i dolních končetin. Samozřejmě pomáhá při tréninku středu těla (core).
Rozhodně není třeba se cvičení obávat, některé cviky dokáže naopak ulehčit.

COP

Práce s ručníkem, při kterém pomocí pohybu paží velmi efektivně posilujeme střed těla, vnitřní břišní svaly, záda, paže a ramenní pás.
Ručníkem můžeme obohatit celou lekci Pilates a cviky udělat mnohem účinnější, zejména na oblast paží a mezilopatkových svalů:

  • Uvolňuje blokády v ramenou
  • Posiluje hluboký stabilizační systém
  • Protahuje prsní svaly

DŘEVĚNÁ TYČ

Využívaná podobně jako ručníky na vypracování ramenního pletence.

MASÁŽNÍ MÍČKY (JEŽCI)

K aktivaci plosky nohy (vhodný prostředek při vadách chodila).
Vlohy k masáži celého těla.

SM – SYSTÉM (SPIRÁLNÍ STABILIZACE)

Od března 2015 v Jihlavě
Je cvičení podle originální metodiky MUDr. Richarda Smíška, který se zabývá problematikou regenerace páteře a léčby poruch páteře více než 25 let. Vhodné pro ty, kteří mají bolest zad. Ve skupině i individuálně.
Tuto metodu používá také řada vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Proč SM – SYSTÉM?
  • Systematická péče o páteř a pohybový aparát
  • Cvičením se aktivně posilují ochablé svaly, protahuje tělo směrem vzhůru, zpevňuje střed těla, stabilizuje chůze a dává se mnohem větší pohyblivost končetinám
  • Cvičíme s elastickým lanem, které umožňuje pohyb končetin proti malé, pomalu rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Tento efekt nám umožňuje svaly posilovat a zároveň protahovat během 10ti minut cvičení.
  • Spirální svalové řetězce roztahují obratle od sebe, protahují páteř směrem nahoru a odstraňují bolest
  • Cvičíme vestoje, v nebolestivém rozsahu
  • Za optimální považujeme cvičit 10 – 15 minut denně po ukončení práce a 1x týdně ve fitness centru pod odborným vedením