V tomto blogu bych se ráda zaměřila na mezilopatkové svaly, také jste se setkali ve fitness centrech s informací; Lopatky Vám odstávají, přitahujte je k sobě, musíte posílit mezilopatkové svalstvo, máte zkrácené prsní svaly…“To jsou časté věty spousty instruktorů.

Hlavní problematika kolem lopatek je nerovnováha horních fixátorů lopatek (táhnou lopatku vzhůru) k dolním fixátorům lopatek ( naopak táhnou lopatku dolů). Kvůli gravitaci, kdy je hlava zapadlá mezi rameny, převládá ve stabilizaci lopatky horní fixátory a z toho pramení hodně zdravotních rizik- přetížená ramena, tuhé svaly krku, bolesti hlavy a hlavně blokace páteře…Musíme tedy zapojit dolní fixátory lopatek do akce:-) s ostatními svaly a to ty svaly, které táhnou lopatky směrem dolů, pak se nám podaří uvolnit ramenní klub, protáhnem prsní sval a uvolníme krční páteř…

Které svaly zapojíme v boji stažení lopatek?- přední pilovitý, dolní část trapézového svalu a široký sval zádový (viz. obrázek.) Pokud tedy chceme aby lopatky a ramena byla na správném místě, tedy ležely na hrudním koši,neodstávaly a ramena byla do šířky…pak aktivujeme tyto svaly.

Můj povel:-) na hodinách Pilates  zní; Lopatky od sebe a dolů. Na uvolnění blokád se mi osvědčila pomůcka cop ( viz. hlavní stranu webu)

Přijďte si zacvičit, uvolnit, prodýchat. Těším se na Vás. Věra.

Logo footer   
     © 2014 - 2019 Pilates Vysočina & NoMe Web

Kontaktujte mne: